Chirurgiczna korekcja rozszczepu wargi i podniebienia

Interplast, organizacja non-profit, która zapewnia bezpłatną rekonstrukcyjną chirurgię plastyczną dzieciom na całym świecie, zgadza się z dr. Mullikenem w swoim artykule w Perspektywie (wydanie z 19 sierpnia) 1, że dzieci w krajach rozwijających się, które poddają się zabiegowi rozszczepu wargi i podniebienia, powinny otrzymać najwyższe wyniki. wysokiej jakości opieka lekarska i właściwa ciągłość opieki. Jednak jego wizerunek jest przestarzały. Proponowane przez niego zmiany zostały już pomyślnie wdrożone. Rozwijanie niezależności medycznej, aby ubodzy mieli dostęp do opieki rekonstrukcyjnej, której potrzebują przez cały rok – a także dla przyszłych pokoleń – jest naszym celem. Kształcenie, umacnianie i budowanie lokalnej zdolności chirurgicznej z zagranicznymi partnerami medycznymi jest celem firmy Interplast. W ubiegłym roku odwiedzający pedagodzy przeprowadzili warsztaty w 14 ośrodkach.
Międzynarodowi partnerzy medyczni Interplast wykonują czynności niezbędne do utrzymania zarówno kompetencji w zakresie rozszczepiania ust i podniebienia, jak i optymalnej opieki przez cały rok. Ośrodek w Nepalu traktował 3000 pacjentów w ciągu pierwszych trzech lat i zapewnia opiekę uzupełniającą, a także usługi dodatkowe; jego dyrektor, dr Shankar Man Rai, został niedawno uhonorowany przez American Medical Association jako wybitny lekarz międzynarodowy. Chociaż Interplast zapewnia również bezpośrednie usługi z wyjazdów przez ochotnicze zespoły chirurgów, te grupy kompetentnych chirurgów powracają rok po roku do tych samych miejsc, zapewniając dalszą opiekę i szkolenie medyczne.
William J. Schneider, MD
D. Scott Corlew, MD
Interplast, Mountain View, CA 94041
[email protected] org
Odniesienie1. Mulliken J. Zmieniające się twarze dzieci z rozszczepem wargi i podniebienia. N Engl J Med 2004; 351: 745-747
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Zgadzam się z opinią Dr. Mullikena na temat grup wolontariuszy, którzy podróżują do krajów rozwijających się, aby naprawić rozszczep wargi i podniebienia u dzieci. Zniechęcające darowizny na te programy stanowią krzywdę dla dzieci, które w przeciwnym razie nie miałyby dostępu do opieki chirurgicznej.
Podróżowałem z Interplast, zapewniając wsparcie pediatryczne zespołowi chirurgicznemu. Operacja została umiejętnie wykonana. Lokalni pracownicy służby zdrowia byli zaangażowani w zapewnianie opieki i uczenia się razem z zespołem Interplast. Obserwacja nie jest doskonała w obszarach, w których nie ma dostępu do zębów, nosa i gardła i mowy, ale operacja sprawia, że pacjent jest kosmetycznie i społecznie akceptowalny. Potrzeba przewyższa zasoby w krajach rozwijających się. Zespoły stanowią przykład wolontariatu i są ambasadorami dobrej woli. Zapewniają cenną obsługę, a osobiste doświadczenie zwiększa ich współczucie i zrozumienie jako lekarzy. Rodziny są bardzo wdzięczne za pomoc. Amerykańskie rodziny nie powinny dyskontować doświadczenia zdobytego na arenie międzynarodowej w wyborze chirurga z rozszczepem wargi i podniebienia. Darczyńcy mogą być pewni, że ich fundusze wspierają niezbędną opiekę i znacznie poprawiają przyszłość potrzebującym dzieciom.
Eugenia Marcus, MD
Pediatric Health Care w Newton Wellesley, Newton, MA 02462-1602
[email protected] com
Odpowiedź
Dr Mulliken odpowiada: Dr Marcus sugeruje, że rodzice nie powinni lekceważyć doświadczenia operacyjnego zdobytego w innych krajach przy wyborze chirurga do naprawy rozszczepu wargi lub podniebienia dziecka Ostrzegałem rodziców, aby wybrali chirurga, który jest aktywny w ugruntowanym zespole rozszczepiającym, a nie ten, który operuje na rozpadlinach, głównie i okresowo, za granicą.
Zgadzam się z dr. Marcus, że wolontariat opieki nad dziećmi z rozszczepem wargi i podniebienia w innych krajach na nowo rozpala wspaniałe uczucie bycia lekarzem. Traktowanie osoby bez względu na opłatę jest najczystszą formą praktyki medycznej. Bez wątpienia dzieci korzystają z tych humanitarnych misji, ale ich liczba jest skończona. Ponadto, gdy zespół odejdzie, lokalny system opieki zdrowotnej zazwyczaj nie zapewnia niezbędnych usług uzupełniających dla mowy, opieki stomatologicznej i otologii – i nic się nie zmienia. Z kolei duże amerykańskie organizacje non-profit, takie jak Interplast i Smile Train, pomagają w tworzeniu niezależnych ośrodków rozszczepienia w krajach rozwijających się, 1, jak zauważyli dr. Schneider i Corlew. Istnieje jednak wiele innych, mniejszych grup, które działają zgodnie ze starym paradygmatem chirurgii wędrownych .
Dr Marcus uważa, że mój artykuł w Perspektywie zniechęca do przekazywania darowizn grupom wolontariuszy. Podkreśliłem raczej, że darczyńcy, zarówno indywidualni, jak i korporacyjni, powinni być świadomi różnych filozofii i celów różnych organizacji, aby mogli decydować, jak najlepiej zrezygnować z ich hojności. Przez 30 lat Christian Dupuis, belgijski chirurg plastyczny, spędził od do 2 miesięcy w roku w Azji Południowo-Wschodniej, współpracując z miejscowymi chirurgami. Zauważa, że chociaż operacje wykonywane przez zagraniczne zespoły są bezpłatne dla rodziny, pieniądze dawców prawdopodobnie nie są dobrze wydawane.2 Oblicza on, że koszt operacji na dolarach zachodnich jest ogromny i proponuje wykorzystanie funduszy. na pokrycie kosztów procedur wykonywanych przez dobrze wyszkolonych lokalnych chirurgów. Tak więc, przy tej samej kwocie, liczba operacji zwiększyłaby się 10-krotnie, a wzrost liczby dzieci pomógłby w postępie wykładniczym. Pamiętaj stare chińskie przysłowie: Daj człowiekowi rybę, a karmisz go na jeden dzień. Naucz człowieka łowić ryby, a karmisz go na całe życie. Ale nauczyciel powinien umieć łowić ryby.
John B. Mulliken, MD
Szpital Dziecięcy w Bostonie, Boston, MA 02115
2 Referencje1. Zbar RIS, Rai SM, Dingman DL. Ustanowienie operacji rozszczepiania w znieczuleniu w krajach rozwijających się: model nowego tysiąclecia. Plast Reconstr Surg 2000; 106: 886-889
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Dupuis CC. Misje humanitarne w Trzecim Świecie: grzeczny sprzeciw. Plast Reconstr Surg 2004; 113: 433-435
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
(2)
[hasła pokrewne: porównanie maszyn do szycia, angiografia fluoresceinowa, polimialgia reumatyczna ]
[hasła pokrewne: codzienność w niepłodności, cri du chat, cynk w jedzeniu ]