Ofiary wojny – Wojskowa opieka nad rannymi z Iraku i Afganistanu ad 6

Zespoły medyczne zostały zaprojektowane i wyposażone w błyskawiczne, wysoce mobilne operacje wojskowe. Wojna jednak okazała się powolna i długotrwała. Aby się dostosować, CSH musiały zostać przekształcone w stałe obiekty. W Bagdadzie na przykład 28. CSH przejęło i przeprowadziło się do irackiego szpitala w Zielonej Strefie. Ta zmiana spowodowała wzrost liczby irackich cywili szukających opieki i nie ma ogólnej polityki w zakresie jej świadczenia. Niektóre szpitale odmawiają traktowania cywilów z obawy, że niektórzy mogą ukrywać bomby. Inni traktują Irakijczyków, ale czują się przytłoczeni, szczególnie przez pacjentów pediatrycznych, dla których mają ograniczoną kadrę i kilka zapasów. Prośby zostały złożone o dodatkowych członków personelu i zasoby na wszystkich poziomach. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania służby wojskowej na medycynę podaż personelu medycznego wzrosła. Wielu chirurgów uczestniczyło w drugim wdrożeniu lub rozszerzonym wdrożeniu, a nawet to nie było wystarczające. W rezultacie wojskowi urologowie, chirurdzy plastyczni i chirurdzy kardiochirurgiczni zostali poproszeni o wypełnienie niektórych ogólnych stanowisk chirurga. Planiści muszą zastanowić się nad pilnym zabiegiem chirurgicznym do trzeciego wdrożenia.
Łącząc te trudności, żadna z tych realiów nie sprawiła, że było mi przyjemnie zapisać się jako chirurg wojskowy. Zainteresowanie przyłączeniem się do rezerw gwałtownie spadło. Prezydent George W. Bush stanowczo oświadczył, że nie będzie projektu. Jednak agencja selektywna, amerykańska agencja, która utrzymuje projekty przygotowawcze na wypadek sytuacji kryzysowej w kraju, niedawno zaktualizowała plan umożliwiający szybką rejestrację 3,4 miliona pracowników służby zdrowia w wieku od 18 do 44 lat.5 Departament Obrony wskazał że będzie polegać na ulepszonych zachętach finansowych, aby przyciągnąć więcej lekarzy. To, czy uda się osiągnąć tę strategię, pozostaje nieznane. Wynagrodzenie nigdy nie było konkurencyjne. Ktoś ma teraz prawie pewne prawdopodobieństwo, że ktoś opuści swoją rodzinę za granicą. I bez wątpienia praca jest niebezpieczna.
Narodowe wojskowe zespoły chirurgiczne są pod ogromną presją, ale zadziwiały w tej wojnie. Przekształcili strategię leczenia ofiar wojennych. Uratowali życie niespotykanemu dotąd 90 procentom żołnierzy rannych w walce. I zrobili to w niezwykle trudnych warunkach iz heroicznymi osobistymi ofiarami.
Jeden chirurg zasługuje na szczególne uznanie. Dr Mark Taylor rozpoczął służbę w armii w 2001 roku, aby spełnić warunki stypendium wojskowego, aby uczęszczać do szkoły medycznej kilka lat wcześniej. On, jak wielu, został dwukrotnie wysłany do Iraku – najpierw od lutego do maja 2003 r., A następnie od sierpnia 2003 r. Do kolejnej zimy. 20 marca 2004 roku, poza Falludża, cztery dni po powrocie do Stockton w Kalifornii, 41-letni chirurg został trafiony w atak rakietowy z bronią rakietową, wykonując telefon poza koszarami. Pomimo wysiłków jego zespołu, nie można go było ożywić.
Nikt z nas nie zapłacił wyższej ceny.
Author Affiliations
Z Departamentu Chirurgii, Brigham i Szpitala dla Kobiet oraz Departamentu Polityki i Zarządzania Zdrowiem, Harvard School of Public Health – oba w Bostonie.

[przypisy: guz chromochłonny, angiografia fluoresceinowa, epithelioma basocellulare leczenie ]
[więcej w: dr budwig, dysfonia, dyskopatia objawy ]