Ofiary wojny – Wojskowa opieka nad rannymi z Iraku i Afganistanu ad

Większość służyła w Forward Surgical Teams (FSTs) – małych zespołach składających się z zaledwie 20 osób: 3 chirurgów ogólnych, ortopedy, 2 anestezjologów, 3 pielęgniarek oraz personelu medycznego i innego personelu pomocniczego. W Wietnamie zginęło tylko 2,6 procent rannych żołnierzy, którzy przybyli do szpitala polowego, co oznaczało, że pomimo ewakuacji helikoptera większość zgonów miała miejsce zanim ranny przeszedł na opiekę chirurgiczną. 4 Ostatni nacisk na szczuplejsze, szybsze ruchy wojskowe Jednostki dodane do imperatywu, aby popchnąć zespoły chirurgiczne dalej do przodu, bliżej walki. Więc oni też byli szczuplejsi i bardziej mobilni – i to jest ich podstawowe odejście od poprzednich wojen. Każdy FST jest przystosowany do przemieszczania się bezpośrednio za oddziałami i utworzenia funkcjonującego szpitala z czterema łóżkami wyposażonymi w respirator i dwoma stołami operacyjnymi w trudnych do rozpoznania 60 minutach. Zespół podróżuje sześcioma Humveami. Niosą trzy lekkie, rozkładane namioty szybkiego montażu ( drash ), które można połączyć ze sobą w celu utworzenia obiektu o powierzchni 900 stóp. Materiały do natychmiastowej reanimacji i działania na rannych docierają do pięciu plecaków: paczki OIOM, paczki chirurgicznej, paczki anestezjologicznej, paczki ogólnej i paczki ortopedycznej. Dysponują sterylnymi narzędziami, sprzętem znieczulającym, lekarstwami, zasłonami, fartuchami, cewnikami i podręcznym urządzeniem, umożliwiającym lekarzom uzyskanie hemogramu i mierzenie elektrolitów lub gazów z kroplą krwi. FST posiadają także małą ultradźwiękową maszynę, przenośne monitory, wentylatory transportowe, koncentrator tlenu zapewniający do 50 procent tlenu, 20 jednostek zapakowanych krwinek czerwonych i sześć zwijanych noszy z ich stojakami na śmieci. Zespoły zapomniały o sprzęcie do angiografii i radiografii. (Chirurdzy ortopedzi wykrywają złamania za pomocą dotyku i stosują stabilizatory zewnętrzne.) Ale mają wystarczające zapasy do oceny i przeprowadzenia operacji na aż 30 rannych żołnierzach. Nie są one jednak wyposażone w ponad sześć godzin intensywnej opieki pooperacyjnej.
274. FST jest prowadzone przez 42-letniego chirurgicznego onkologa, który był moim głównym rezydentem, kiedy byłem stażystą chirurgicznym. Poszedł do West Point, Johns Hopkins Medical School w Baltimore, Brigham i Women s Hospital w Bostonie na pobyt chirurgiczny, a następnie do MD Anderson Cancer Center w Houston na stypendium. W szkoleniu był znany z trzech rzeczy: jego niezwyciężenia, swego intelektu (opublikował już 17 artykułów na temat pracy nad szczepionką na raka piersi) i pięciorga dzieci, które on i jego żona mieli podczas rezydencji. Zawdzięczał armii 18 lat służby, kiedy w końcu ukończył szkolenie i ani ja, ani nikt, kogo znam, nie słyszałem, żeby opłakiwał to zobowiązanie. W 1998 roku został przydzielony do Walter Reed Army Medical Center w Waszyngtonie, gdzie praktykował onkologię chirurgiczną. Następnie, w październiku 2001 r., Po atakach 11 września na World Trade Center i Pentagon, wraz z zespołem wysłano wraz z pierwszymi żołnierzami do Afganistanu. Wrócił po służbie tam, aby zostać wysłanym do Iraku w marcu 2003 roku, z siłami naziemnymi najeżdżającymi z Kuwejtu przez pustynię do Bagdadu.
274. FST przejechało 1100 mil z wojskami w ciągu następnych czterech miesięcy, ustawiając się w Nasiriyah, Najaf, Karbala, a punkty po drodze na południowej pustyni, potem w Mosulu na północy, a na końcu w Bagdadzie
[patrz też: epithelioma basocellulare leczenie, anaplazmoza, porównanie maszyn do szycia ]
[podobne: ciśnienie skurczowe, olx złotoryja, co to jest autyzm ]